Uporedim isti dan isti datum prošle 2025 i ove 2026
godine i gle - razlika nebo i zemlja – isti kutak ista saksija ista terasa isto
i cveće - sve navodno i nenavodno isto, ali ništa nije isto, a nisam ni ja
izgleda (sve se promeni za malih 365 dana, jer ne treba jedna veća dekada više
za promenu čoveku)…
I prizor više nije isti, a nije ni slika, nije ista ni
fotografija, ni odraz, ništa nije isto – ni porast ni vreme ni nevreme, a ni žuđena
prolećna toplota. Ali, u poređenju sa prošlom godinom (naglom uranjenom brzom
toplom bujnom – godinom trčećih koraka) ovaj mart 2026 je mnogo usporeniji umereniji
hladniji zimniji (možda umorniji) bar ovo vreme pod kojim kao pod lupom pišem danas,
kao i sa nekoliko dana gledano sve unazad…
Dakle, prošle godine 2025 po prvi put zasejane u
saksiji su izrasle prekrasne 3 lale (tulipni) a ove godine 2026 ta ista saksija
je pustoš te iste lale nisu ni mrdnule a nisnu ni približno po nicanju nalik
onome što sam imala od njih prošle godine. I ne verujem da će ih biti a mislim da
su ipak nečim uništene satrvene zaustavljene…
Tako za lale nije bilo uopšte hladno jer su u vrtu
iznikle sve naše lale i već su blizu svom prvom otvaranju cvetova. Ima neki
usud ili urok neko sujeverje, kao što ima i pitanje: zašto moje 3 lale ove godine
na mojoj terasi eto nisu htele ili nisu smele ponovo oživeti te krenuti. Mislim
da su rešile da postanu mali vampiri...
Itd…



Коментари
Постави коментар