Juče, dana 28 marta 2026 koke kanibalisti napale su
još 6 novih koka i malo ih raskrvarile te ih je majka svih 6 a onda i preostale
3 dakle svih 9 sa farme ili svih 9 po 250 dinara vrednosti premestila iselila u
prvi tovni boks naše “Cosa nostre”, a u naš bunker i tamo će živeti dok ne
ojačaju dok ne dobiju perje a onda će biti vraćene iz bunkera ponovo u
kokošinjac…
Tokom noći a dana 29 marta 2026 pošto je inače
konačno palo to malo mokrog snegića i zahladnelo vidim u dvorištu šta su
uradili iščeprkali tuđi psi ali i nečija tuđa zla ruka. Naime, nađem u malom setvenom
boksu koji sam zasejala cvećem odvaljene kočiće i oborena 2 komada crepa, a onda
primetime da fali zemlje, vidim ogromna dublja rupa u koju mogu dodati čak 2
kofe najmanje komposta da sve poravnjam i vratim u prvobitno stanje. Dakle, pse
majka jeste videla viđala i pre ovoga a ja sam nalazila samo pseće šapice tragove
čepanja ali ne i nestanak zemlje. Ali, ako su psi to iskopali onda su morali okolo
posvuda po travnjaku da razbacaju zemlju. I mnogo je ponovo sve zagonetno, prljavo,
pošto nema ni grumena zemlje koje bi ja sakupila i tim izbačenim grumenjem ponovo
sve do vrha napunila kako jeste bilo. I nema zemlje, psi ne jedu zemlju, a kad nema zemlje onda ju je neko fizički ukrao
iskopao i samo neka taj zna gde je zemlju tuđu ukradenu odneo. I nije teško
biti mnogo mudar pa sklopiti lepo kockice a nakon prvog jutarnjeg šokantnog
uviđaja. Tako se nama vrednima i sposobnima uvek svete (po noći po mraku po paklu)
po nama čeprkaju po nama njuše po nama
bi da se pokake nas smrskavaju nas ruše nas bi da isteraju sa svoga – ti
svi zli nečisti i ostali iz tog vampirskog gnezda…
To je cena kad čovek nema više svoju ogradu da ogradi
delo uma i ruke svoje, samo svoje, uvek svoje. A do tada imaju odrešene prljave
ruke da ti sve unište i pokradu zagade ogade…
No, pre par dana mama mi je ispričala da je jednog jutra
(pre par dana) u drugm boksu gde sam zasejala tikvice i poređala flaše i pobola
prutiće (koje ni jedan vetar nikad nije mogao iščupati!) pronašla sve flaše
poskidane i razbacane svuda oko drvare (pre toga našla je svoje jagode prevrnute
a žardinjeru načisto slomljenu i uništenu; samo ja budala nisam na to obratila
dovoljno pažnje, sve do jutros). I obično mi kaže kasnije da me poštedi bola. Dakle,
kuče jeste moglo da obori nešto ali ne da načisto smrska i uništi, ne da uzme u
gubicu i da pobaca kao ruka ljudska…
Itd…
.jpg)
Коментари
Постави коментар