Gertruda Džekil kazala je: “Vrt je veliki učitelj.
Uči nas strpljenju i pažljivom posmatranju (uči nas pažnji, uči nas budnosti)”…
Za ručak kuvaju se kako sam juče “najavila”, dakle punjene
paprike i potaž od tikvice, a pošto se ubrao jutros prvi sazreli paradajz nastala
je i “prva” sezonska tipična naša slata - mešavina ljubičastog luka, krastavca,
paradajza, maslinovog ulja i malo sitne morske soli...
Pored prvog paradajza u korpi se jutros nađoše još i
dva kornišona, luk, šargarepa…
Ošišana je lavanda u “Hirošimi” i tako je nastao samo
moj mirišljavi buket...
Beru se maline, ono mao ribizla, ali i višnje, a ovoga
puta u branju višanja učestvujem, a onda pakujem (svaki prethodni put pakovanje
beše moje, ako nije bilo branje)...
Juče me je za levu nogu ispod kolena ujela neka
nevidjiva neosetna buba dakle neko stvorenje ne znam koje ali od koga imam strašni
otok crvenu prišt ranu ujed vrelinu u nozi (flogocid malo pomaže ali sitno pomogne)
ali sam navikla na te ujede na te strašne reakcije svoje mada to traje nekoliko
dana a to mi se svakog leta dogodi…
Čekam i prvu berbu patison tikvica uskoro…
Kiše nismo dobili čak ni danas jer nas kiša obilazi…
Zmijolika tikvica pokazuje jutros svoje prve
neotvorene cvetove a čitav dan ih ne otvara, i tek oko 19 sati negde pred suton
opazimo prve cvetove neobične mekane bele što je atipično jer sve tikvice kao i bundeve
imaju uvek žute cvetove. Po prvim cvetovima rekla bih da su sve ovo ženski plodonosni
cvetovi ali još ne znam kako će izgledati kad krene tikvica dalje...
Onda da ne mislim na ujede i stašne svoje reakcije
na otrove (zbog ujeda ne volim više ni leto) pravim tačnije započinjem kao neki
svoj prvi sketchbook u koji pokušavam da
napravim nemušte skice ili koliko toliko verodostojne crteže biljaka koje
uzgajam – neven, ljiljan, hosta, lavanda i list smokve...
Itd…










Коментари
Постави коментар