Dana 6 juna 2026 osveženi i ofarbani novi crveni detalji
koliko da se preostala farbra od proletos ostala od farbanja klupa potroši a da
ne propadne (tom farbom sam nekoliko meseci nameravala i pokušavala da ofarbam ulazna
vrata na kokošinjcu ali nije išlo kako sam ja zamislila ili htela, te je sve odlagano
a nekako potmulo čudno sprečavano, ignorisano, itd.)…
Osvežene metalne cevi u zoni ljuljaške kao i sama ljuljaška
ponovo, a onda i bočni prozor na kokošinjcu...
Ispod prozora Džoni je u nekoliko puštenih noći
iskopao sav uspeli i iznikli šeboj te namdakle pravi štetu rovi jede lišće kukuruza,
te sam to mesto ponovo ispunila novim rasadom cveća ali ovoga puta kadifama...
Isto tako sa donje strane kokošinjca jednu neofarbanu
dasku sam ofarbala jer toliko mi je preteklo bilo još farbe...
Ponovo dobra berba krastavca te u 3 krastavca našlo se
711 grama...
Onda je ošišano prvo kolo mirođije te sve spakovano u
zamrzivač…
Ispekla sam jednu štrudlu…
Izvezana ja sve žica sa treće i druge strane zatim sva
žica za uvezivanje potrošena tako da je samo još malo ostalo polja po dnu povezati
ogradu u prvoj liniji...
Onda je odrađen jedan mali dodatak na prvoj liniji te
bilo je malo varenja armature i tako smo spojili prvu liniju ograde sa već
postojećom betonskom ogradom...
Neobičan trenutak koji sam uhvatila na jednom struku
turskog karanfila kako isti prostor deli mali skakavac i mali leptir a imala sam
baš pogrešan utisak da će skakavac da grune da ga napadne ali nije – nemaju bezazleni
insekti kao neki ljudi poriv da neko drugo plelepo stvorenje u svojoj blizini
tako surovo napadnu i rastrgnu...
Malo promena malo izmena malo pomeranja nekih sitnica
detalja ili pre vraćanje na satro u vrtu te razdvojim one dve spojene kamene krugove
ili cvetne aleje u zoni česme ili u zoni kokošinjca. Vratila sam dakle kaktus i
bokal sa ukrasnim suncokretima na ulaz u “Hirošmu” jer obe te biljke traže dosta
sunca a tamo ispod junske trešnje toga nisu imale te su po mom osećanju duboko
ipak patile. Iako su mi non-stop slali žalbe primedbe da ja sve eto userem da imam
jako lošu ukus il inamere za vovje malo uređenje vrta oslobodim ćutke to malo parče
jel kako se od mene inače očekuje a koje nikome nije trwbalo (ali čim ja nešto
pregradim nekome taj mali prolaz ta nebitna linija pak ipak treba) a eto od
danas su svi srećni kad ja srušim nešto svoje usrano iako sam htela da nešto moje
traje meni večno...
Mislim da gubim interesovanje čak i za svoj sopstveni
usrani vrt te nekako sve mi ogade, ništa čudno, ništa novo…
I tako nemam ideju više da zapisujem ove svoje zsrane
zapise, mislim da sam sve vrtove ovoga i onoga sveta sama sebi potanko opisala…
Itd…





Коментари
Постави коментар