Posadila sam sav celer lišćar (zbog manjka mesta onako
kako se još jedino može - gušće) na polovini mesta gde sam prethodno uzgajala
drugu setvu ranog kupusa ditmar...
Polovinu načupanog ranog kupusa mama je rasadila u spoljašnjem
vrtu negde i nekako je pronašla mesta...
I šta reći sve – ograđeni smo ograđeni konačno, te dakle
sve je povezano i ograđeo i spojeno ušuškano te završeno sa 4 strane po prvi
put od kako temelji naše kuće ovde postoje (a zakopani su ravno pre 52 godine) te
ostaje nam samo još rad na metalnoj kapiji dužine 4,10 metara a visoke 1,5
metara…
I čim smo zategli i povezali žicu sa spoljašnje
strane imamo od puta striminu i nanose razne kosinu te treba da se zaštitimo te
stavljamo crep (rešenje za sve dileme) a onda iznutra sadim novu živu najživlju
liniju a novu setvenu cvetnu zonu od 4 metra dužine a ovoga puta sa mnogo
nevena (načupano sve u “Hirošimi”). Uskoro stiži kadifice a sutra mogu na to mesto
dodati i po neki suncokret...
Ostali su nam za sutra još manji nezavršeni poslići
ili važni detalji manj i nešto lakši poslovi da betonom zalijemo sva 3 metalna
stuba, itd...
Ostalo je naravno na nekim još poljima povezati žicu
po dnu jer smo to preskakali radeći druge važnije preče poslove, a vezati žicu po
dnu možemo sa stoličice male sedeći kad god hoćemo kad možemo dakle sve lagano
sad nema panike nema žurbe nema stresa, naš decenijski san je ostvaren (a da se
ogradim sa svoje 4 strane sanjam od osnovne škole svoje, dakle od jako kasnih
80-ih godina XX veka)...
Cilj je ostvaren dosegnut postignut a najveća želja
nam je ispunjena (nekim strašnim čudom svakako) i to kad smo najmanje mogli (i fizički
i finansijski) kad smo se najmanje nadali ali izgleda trebalo je čekati pola
veka na ostvarenje nekih ogromnih želja ovde ili ispravljanja nekih nepravdi. A
pošto se pola veka očevina ili nasledstvo samo krckalo i bud zašto prodavalo i raskućavalo mi smo sačuvali dobar
deo ili ipak samo naš komad svete nam pradedovske zemlje...
Ponovo sam danas sekla neke grane od lešnika (one
smetajuće) i ponovo sam danas iskrčila mnogo lišća granja čak troja kolica odvučena
su na compost, a dogodine sigurno treba da imam baš zavidnu količinu komposta...
Trešnja je u punom jeku ali još malo prolazi no
stižu nam uskoro još dve naše trešnje one poznije junske...
Od sakupljenih trešanja ostavljamo lepu količinu u
zamrzivač a od ostatka ispečem jedan slavljenički kolač sa sočnim trešnjama da
sutra zasladimo sve naše muke tegobe patnje napore žuljeve rane modrice, itd...
I tako naša decenijska borba da sačuvamo i ogradimo i
sačuvamo to jedino svoje uspela je a bila je to borba ravna onoj nemogućoj borbi
slabog i golorukog sitnog Davida a protiv džina Golijata. Nakon svega samo može
da se zine od čuda luda…
Itd…







Коментари
Постави коментар