Dakle, danas je ručno iskopano po drugoj liniji ograde
još 8 rupa i postavljeno 8 stubova (podvig, novo čudo), te već ukupno 28 ili
2/3 stubova ugrađeno, te je ostalo na lageru još svega 15 za ugrađivanje…
Linija pored kompostišta nije završena (fali mala sitnica)
jer tu fali još ugraditi samo još 2 stuba postaviti (a tu moramo da počupamo korenje
žive posečene ograde), te iskopati još 2 rupe verovatno moraju biti urađene ručno
i to bi onda bila završena cela druga linija te ostaje samo treća linija koja
će čitava moći da se uradi mašinski uskoro...
Dok se rupe kopaju (svaka rupa po 70 cm dubine) ja
nemam druga posla jer moj posao dolazi tek kad se postavi uspravni betonski stub
tek kad ga treba zakopati te ja nastupam sa lopatom kada se stub zatrpava a kad
se zatrpa onda ja grabljicama razvučem višak zemlje i sve iznivelišem,
poravnjam, mada ću tih finesa doterivanja imati tek kad se dogodi kad se zategne
žica…
Dok se kopaju rupe ja sadim iz mog malog rasadnika na
stotine biljaka (onako u grupici posvuda, a mekano posle kiše, olako saditi) sve
što je pristiglo a danas je kao što sam juče i predvidela kao što sam očekivala
prepuno sunca mada ima i hladnog vetra, te neko vreme radim sa zimskom kapom na
glavi...
Posadila sam iz malog setvenog boksa od granja sav šeboj
i sav neven, a onda i uspelih prvih 7 suncokreta. Suncokrete postavljam uz plavu
paleticu na ulazu u “Hirošimu” a ostalih 5 na početku spoljašnjeg vrta oko divlje
ruže…
Nažalost i danas nađem još jednu posečenu šilju
papriku ponovo po donjoj levoj strani a tu su mi već zbrisane 2 paprike…
Nabrane su jutros rotkvice ali su sitne i nisu ni
približno krupne a ni uspešne kao one
rotkvice od prošle godine – dakle mnogo je jalovih stabljika i mnogo je lošeg
semena u tim malim kesicama...
Neven sam najviše posadila u kamenu manju kocku tamo
gde rastu sve lekovite aromatične biljke, a šeboj sam dodala baš posvuda po avliji
u moje kamene krugove tako da će se efekat mog sađenja šeboja danas videti
najviše tek kroz godinu dana kada 2027 u proleće rano procveta i zamiriše šeboj...
Kruška viljamovka ima već lepe plodove, ima i dunjica,
ima i mušmula, ima i trešnja, ima i marela, itd…
Kada sam od nevena i šeboja skoro očistila setveni
boks od granja onda sam pronašla ono malo preostalog crnog luka i svuda po tom malom
setvenom boksu zasadila crni luk a to je za ranu potrošnju, te ćemo ga počupati
kao mladi luk...
Đurđevak je već procvetao…
Posle svih radova i umora, a posle 18 sati ispečem
projaru za večeru ali i slatku pitu sa marelama…
Itd…










Коментари
Постави коментар