Na kraju jako jako jako udarničkog i radnog dana u “Hirošimi”
otkrijem po donjoj levoj bočnoj strani rovak je presekao još jednu papriku
šilju...
Danas je urađeno ono najvažnije iskopane su ručno
još dve rupe i postavljena još 2 stuba i tako je udareno ukupno 30 stubova a do
kraja prvih početnih radova ostalo je još samo 13 komada stubova za ugradnju. Urađeno
je čak ¾ poslova oko postavke stubova a ostala
je samo još jedna jedina preostala treća strana...
Iskrčeno je danas jako jako mnogo mnogo granja da je
deo oko kompostišta načisto bio zatrpan granama (i ja sam čak mislila neoptimistično
da ću to u danima narednim kad stignem po malo sve iseći, ali definitivno za mene
nema hrpe granja ili krčevine koju ja ne mogu da sredim) ali se upornost i trud
i rad i znoj baš isplati, a mama i ja lepo smo sve isekle preterale do drvare očistile
te tragova nema ni da smo išta radile čitav ovaj dan...
Onda sam na kraju svih radova a posle 12 dana
pokosila po drugi put avliju i sada je još čarobnije...
Ušetam malo u suton da zalijem čašice te otkrijem na
dva struka paradajza već imamo prve žute cvetove (uskoro će se i otrebiti u
prve male zelene plodove) i to je najlepši trenutak dana...
Sutra je konačno dan velike setve pred prvomajski
uštap a svih preostalih kupljenih i sakupljenih semena, i to bi bio završetak
uz neke manje dodatke...
Itd…










.jpg)
Коментари
Постави коментар